Diagnostika a terapie příčin nemocí

Skupinové semináře

Systemické konstelace - zdraví, vztahy, finance, práce, láska, sex

Večerní skupinové setkání je, zaměřené na nejrůznější témata, která nám znepříjemňují  život.

Novinkou tohoto setkání bude ukázka zdravotních konstelací - konstelace příčin nemocí. Inspirací pro tyto konstelace je Meta-Medicína, která na základě přírodních zákonů diagnostikuje psychické příčiny nemocí. Průběh nemoci se projevuje na úrovni orgán-mozek-emoce(pocity). Zároveň proces nemoci ovlivňuje sociální prostředí klienta (vztahy) a jeho ekologické prostředí (kde a v jakém prostředí žije).

Pro klienty, kteří chodí na individuální konzultace, je skupinové setkání možností, jak se podívat na své potíže z jiného pohledu. Případně mohou využít setkání k supervizi svého dosavadního osobního rozvoje. Mohou se podívat, jak vnímají témata, kterými se zabývali v minulosti.

Termíny a místo konání: 
čtvrtek 29.4.2010
od 18:30 do 21:30 hod.
Ostrovského 4
Praha 5

Maximální počet účastníků: 10
Cena: 300,- Kč


Meta-Medicína a konstelace příčin nemocí.

Dvoudenní skupinový vzdělávací a prožitkový seminář na téma „Celostní pohled na příčiny nemocí“.


Nemoc je zde představena jako smysluplný samoléčebný proces těla, který je spouštěn (mnohdy i opakovaně) silným emočním zážitkem nebo traumatem. Samoléčebný proces je spuštěn na třech úrovních: tělo (symptomy) – mozek (charakteristika psychického spouštěče) – psyché (pocity).

Konstelacemi je možné nalézt původní psychickou příčinu nemoci, identifikovat následné spouštěče nemocí a zároveň provést integraci psychické příčiny do normálního života člověka.

Program semináře:

Teorie: Teoretické základy principů procesní diagnostiky příčin nemocí. Náhled na další metody integrační terapie psychických potíží.

Praxe: Páce na konkrétních potížích účastníků semináře. Ukázky technik na snižování emoční zátěže, které si klienti mohou realizovat sami bez přítomnosti lektora.

Počet účastníků: max. 20

TOPlist