Diagnostika a terapie příčin nemocí

DiaDens‚ DENAS

DiaDENS- medicína 21. století

Využívání reflektorických zón a bodů v prevenci, léčbě a obnově funkcí organismu je jednou z nejstarších a nejefektivnějších metod fyzioterapie a reflexní terapie.

Výzkumy dokazují, že základ léčebného účinku elektroneurostimulace vyvolává mnohoúrov-ňové reflexní a neurochemické reakce, které spouštějí kaskádu regulačních a adaptačních mechanismů organismu. V důsledku toho jsou likvidovány bolestivé syndromy, zlep-šuje se krevní oběh, vyvolává se protizánětlivý účinek, aktivuje se tvorba biologicky aktivních látek a metabolické procesy v tkáních, což pomáhá odstranění produktů metabolismu z patologických ohnisek, normalizuje se tonus svalů a cév. Elektroléčba podporuje pozvednutí nálady, zlepšení celkového subjektivního stavu a zvýšení práceschopnosti. DENSTERAPIE je slučitelná s farmakoterapií, jinými metodami reflexní terapie, homeopatií a fytoterapií.

INDIKACE

Použití elektrostimulátoru se doporučuje při:
— nemocech nervového systému (neurititidy a polyneuritidy, plexitidy, neuralgie, tunelový syndrom, fantómové bolesti, léčbě následků mozkové mrtvice a dětské mozkové obrny);
— nemocech oběhového systému (vegetativní dystonie, tepenná hypotonie, periferní obstrukční choroba te­pen);
— nemocech dýchacího ústrojí (akutní respirační onemocnění, zánět nosní sliznice, průdušek a průdušnice);
— otorinolaringologických onemocněních (zánět hrtanu, highmoritida, zánět čelní dutiny);
— nemocech trávících orgánů (gastritida, vředová choroba žaludku a dvanáctníku);
— nemocech kosterní a svalové soustavy (osteochondróza páteře s neurologickými projevy a bolestivým syn­dromem, myozitidy, myodynie, artritidy a artrózy kloubů);
— nemocech močového a pohlavního ústrojí (cystalgie, prostatida, bolestivé menstruace);
— chirurgické praxi a sportovní medicíně (úrazy kloubů, pohmoždění, podvrtnutí, syndrom pooperačních bolestí);
— v kosmetologii pro zlepšení elastotonických vlastností kůže;
— k odstranění únavy v důsledku dlouhodobé monotónní činnosti;
— mnohých obtížích spojených se stářím.

KONTRAINDIKACE POUŽITÍ PŘÍSTROJE

— nesnášenlivost elektrického proudu;
— implantovaný kardiostimulátor;
— epileptický stav;
— těhotenství (první tři měsíce);
— novotvary jakékoliv etiologie a lokalizace (v terminálním stádiu onkologického procesuje možné provádět elektrostimulaci jako paliativní metodu (podpůrná terapie), včetně potlačování syndromu bolestí);
— akutní horečnaté stavy s nejasnou příčinou; — cévní trombózy;
— stavy akutní psychické dekompenzace, požití alkoholu nebo psychotropních látek.

Přístroj DiaDens - PK

Začátkem roku 2006 se objevila možnost využívat ještě jednu novinku korporace DENAS MS - přístroj DiaDENS-PK. Je to diagnosticko-terapeutická sada určená pro stimulaci biologicky aktivních bodů a zón s programovým vybavením a možností připojení k počítači.

Přístroj provádí všechny funkce, které mají typy DiaDENS-T a DiaDENS-DT, ale má navíc ještě další velmi cenné novinky. Objevuje se zde možnost efektivnějšího výběrového působení na orgány a systémy s pomocí takových frekvencí, které u předcházejících typů přístrojů DiaDENS nebyly. Jsou tedy k dispozici frekvence v rozsahu od 1,2 do 9,9 Hz, které lze nastavovat po 0,1 Hz. Existuje také tabulka onemocnění, která uvádí efektivní parametry pro jejich léčbu. Například při artritidách, artrózách, hypotonii, otocích a onemocněních jater se doporučuje stimulace na frekvencí od 1,2 do 2,5 Hz. Od 2,6 do 6,0 se efektivně léčí střevní onemocnění, hemeroidy, impotence, podrážděnost, nespavost, bronchiální astma a klimakterium. U každého onemocnění je postup konkrétně vysvětlen.

Na kmitočtu 4,9 Hz se daří efektivněji zvládat taková onemocnění, jako-je obezita , bolestivé menstruace, bolesti hlavy cévního původu, deprese a spastická obrna, anebo zvyšovat schopnost k práci při svalových bolestech.

DiaDENS-PK má k dispozici také modulované frekvence 77 AM a 77 10, jejichž použití reguluje sympatický a parasympatický nervový systém. V novém přístroji je také známý program MED, který se používá při očekávané vysoké fyzické a duševní námaze, fyzickém a duševním přetěžování, při syndromu chronické únavy, obtížích při ranním vstávání, ospalosti ve dne, neschopnosti soustředit se a jako prevence onemocnění z nachlazení v období epidemií.

Zcela nová je zdokonalená metoda BIOVOLL, která umožňuje provádět expresní diagnostiku energetického stavu orgánů a systémů, které náleží k určitým drahám. Dostatečně spolehlivě lze konstatovat hyperfunkci, hypofunkci nebo úplnou ztrátu funkce a aktivaci patologických procesů v orgánech, které patří ke zkoumané dráze. Stejně jako u předešlých typů přístrojů lze provádět aurikulární diagnostiku a léčbu. Připojení DiaDENS-PK k osobnímu počítači rozšiřuje možností přístroje a umožňuje používat moderní postupy používající výpočetní techniku.

 

DENS při onemocnění kloubů
Klouby jsou pohyblivé spoje kostí, díky kterým se jednotlivé kosti mohou pohybovat. Velká a dlouhotrvající námaha, špatné stravování a chronický stres – to vše má své hranice, a proto ne náhodou jsou tak rozšířené různé patologie kloubů. Léčení artritid a artróz aparátem DENAS zlepšilo mnohým kvalitu života, a to lehce se pohybujícími klouby, klidnými nocemi a vyhozenými hůlkami a berlemi. Artróza, artritída.

DENS v gastroenterologii
Většina z nás se ve svém životě setká s některým ze symptomů akutní či chronické poruchy činnosti trávicího traktu jako nevolnost, průjem, zácpa, meteorismus (plynatost), hemeroidy.

DENS při nachlazení a proti alergii
Kýchání a kašel, pálení očí a nezastavitelná rýma, záchvaty dušnosti a anafylaktický šok – to vše jsou projevy alergie. Dynamická elektroneurostimulace je úspěšně používána jak při odstraňování, tak i při léčbě různých alergických onemocnění – akutních stavů, nehledě na věk, i jako součást komplexní terapie nebo jako monoléčba. Kopřivka , quinckeho edém, alergická rýma, a lergický zánět, astmatický záchvat

Účinek na cévy
Stěna všech arteriálních cév je zčásti tvořena vrstvou svaloviny, jejíž pružnost je regulována vegetativní nervovou soustavou.

Antistresový účinek
Používání přístroje se doporučuje při symptomech astenie, únavy, celkové podrážděnosti a jiných onemocněních.

Zmírnění otoků
Dobrých výsledků lze dosáhnout po 5–10 minutách od začátku sezení.

Zastavení krvácení
Tento účinek umožňuje použít v případě zranění a krvácení přístroje DENS-terapie při první pomoci ještě do příjezdu lékaře, i poté samotným lékařem.

Kosmetický efekt
Efektivitu přístrojů DENS-terapie prověřily mnohaleté zkušenosti při jejich používání nejen v Rusku a sousedních zemích, ale i jinde v zahraničí. Vše záleží samozřejmě na tom, jak dlouho problém trvá, na způsobu použití přístroje, zkušenostech obsluhy přístroje i ekologických podmínkách v oblasti.

Analgetické účinky
Mnohá onemocnění jsou provázena bolestivostí . Bolest – to je volání Vašeho organismu o pomoc.

Antialergenní účinky
Silným argumentem ve prospěch DENS-působení aparáty DENAS je bezesporu fakt, že ani v jednom případě, ani u jediného pacienta nedošlo ke zhoršení stavu. Je to proto, že vlivem dynamické elektroneurostimulační terapie je aktivován velmi silný potenciální mechanismus samoregulace organismu, jinými slovy, sebevyléčení. A organismus sám sebe poškodit nemůže.

Uvolňující efekt
Pomocí aparátů DENS-terapie lze uvolnit křeč nejen ve svalovině krevních cév, ale i ve svalovině orgánů, tvořených hladkým svalstvem.

Snížení teploty
Aparáty lze efektivně využít při snižování vysoké teploty těla při jakémkoliv onemocnění.

Resuscitační efekt
Aparáty jsou s úspěchem používány při ztrátě vědomí, mdlobě, šoku a jiných poruchách.

Imunostimulační efekt
Používání aparátů je doporučováno při snížené obranyschopnosti organismu.

Protizánětlivé účinky
Díky svým účinkům lze aparáty úspěšně použít jak při místních zánětlivých procesech (furunkuly, hydroadenity, zhnisané rány atd.), tak i při léčbě různých infekčních onemocnění.

Normalizace metabolismu
Absolutní bezpečnost, neškodnost a příznivé účinky DENS-terapie na lidský organismus jsou dokázány objektivními experimentálními výzkumy, které byly provedeny v biofyzikálních laboratořích v Institutu klinické a experimentální medicíny v Novosibirsku pod vedením doktorky medicínských věd L.P. Michailové (2001)

Normalizace hormonální hladiny.
Normalizace funkce žláz s vnitřní sekrecí se dá dosáhnout jako důsledku sebemodifikace regulačních systémů.

DENAS-terapie ve sportu
Pro každého, kdo vyznává aktivní životní styl a zabývá se sportem, jsou důležité rychlé a kvalitní výsledky. Právě takovým lidem doporučujeme po úrazu začít co nejdříve používat aparáty DENAS, které jsou schopny vás rychle vrátit k obvyklému tréninku a vytvořit ještě spoustu rekordů. Bolesti svalů, přílišná námaha, zhmoždění měkkých tkání, hematom, popálenina, omrzlina, krvácení (úraz, řezná rána), bodnutí hmyzem, poškození pouzdro-vazivového systému kloubu.

DENS-terapie v kosmetologii
Jakýmkoliv ozdravným programem se rozumí celý komplex opatření. V této souvislosti je velmi aktuální právě použití elektroneurostimulace v kosmetologii, jako jedné z nemedikamentózních metod řešení kosmetologických problémů. Obličej, brada (dvojitá, trojitá), celulitida, rekonstrukce poprsí (zpevnění svalového a vazivového systému prsou), krásné vlasy

DENS-brýle

Přídavná oftalmologická elektroda pro přístroj dinamické elektroneurostimulace. „DENS-brýle“ jsou určeny jak pro léčení očních onemocnění, tak i pro prevenci porušení zraku. Používá se jen spolu s elektrostimulátorem «DENAS» a «DiaDENS»

V přístroji je používaná metoda DENS-terapie, efektivnost vůči očním onemocněním je již dávno dokázaná. V případě spojení s DENS-brýlemi, působí na tkáně nad vrchním a spodním víčkem a oční bulvě, stále stejným impulzem, impulz je upravený speciálně pro oční svaly. Tímto způsobem se zlepší stav: oční vidění a celkové zlepšení očního centra v mozku, je prokázán pozitivní výsledek.

S příchodem „DENS-brýle“, jsme získali skvělou možnost korekce zrakové ostrosti bez chirurgické operace. Metoda je prostá a dostupná, aby se mohla začít používat. Je třeba pouze mít k dispozici jakýkoliv z přístrojů: DENAS, DiaDENS-T nebo DiaDENS-DT. Tento univerzální tvar elektrody „DENS-brýle“ umožňuje,aby tyto brýle používali lidé s různými tvary tváře i formou očí. Není důležité, komu se provádí terapie – děti nebo dospělé osoby. V obou případech elektrody budou působit na požadované biologické aktivní body a zóny pro získání léčebného účinku. Tímto způsobem využití cesty „ DENS-brýle“ umožňuje dosáhnout dvojitého efektu: vyléčit oční nemoci a zvýší imunitní systém u každého pacienta.
 

TOPlist